Stephen o’Brien o Minecraft

Wraz ze wzrostem popularności gry Minecraft również księgarnie postanawiają skorzystać z szału na grę, która zachwyciła miliony graczy. Księgarnie na całym świecie zalewają coraz to nowsze książki poświęcone Minecraftowi. Książki oferowane przez księgarnie sprzedają się tak znakomicie, że na rynku pojawia się ich coraz więcej. Jednym z najważniejszych pisarzy o Minecrafcie jest Stephen O’Brien, który jest prawdziwym specjalistą w dziedzinie poradników do Minecrafta. W przeciwieństwie do książki Linusa Larssona oraz Daniela Goldberga, którzy opisują historię życia Markusa „Notcha” Perssona, Stephen O’Brien wydał kilka książek, które pokazują jak grać w Minecrafta. Choć z pozoru gra nie wydaje się zbyt trudna to czasami każdemu – nawet doświadczonemu graczowi – przyda się drobna pomoc.

Minecraft. Kompendium gracza

„Kompendium gracza” to książka przeznaczona głównie dla graczy, którzy mają już jakieś doświadczenie w grze w Minecrafta. Mimo to może być niezwykle przydatna nawet dla nowicjuszy, którzy dopiero co zainstalowali grę. Dzięki „Kompendium gracza” dowiedzieć możemy się jak budować niezwykłe konstrukcje oraz budynki, jak zajmować się zwierzętami i uprawami, jak najlepiej pozyskiwać surówce a nawet jak stworzyć własny świat. To tylko niektóre z zagadnień omawianych w książce. W tej książce Stephen O’Brien opisuje także świat Minecrafta od absolutnych podstaw do poziomu eksperta, przy czym skupia się także na niebezpieczeństwach zawartych w grze. Autor dogłębnie wyjaśnia najważniejsze elementy w grze. Po przeczytaniu książki „Minecraft. Kompendium gracza” każdy z nas będzie miał szansę stać się prawdziwym ekspertem.

Minecraft. Strategie dla zaawansowanych graczy

W przeciwieństwie do „Kompendium gracza” kolejna z książek Stephena O’Briena „Strategie dla zaawansowanych graczy” przeznaczona jest głównie dla zaawansowanych graczy, na co wskazuje już sama nazwa. W książce opisanych jest wiele interesujących praktyk, które zaawansowani gracze znać powinni. O ile w poprzedniej książce „Kompendium gracza” opisane są podstawy tworzenia budynków tak w „Strategiach dla zaawansowanych graczy” O’Brien pokazuje w jaki sposób tworzyć zaawansowane budowle, budować niewyczerpalne kopalnie złota, bardziej efektywnie wykorzystywać rolnictwo i w jaki sposób modyfikować krajobraz. Możemy dowiedzieć się w jaki sposób elementy dekoracji oraz jak tworzyć bardziej wydajne systemy kolejnictwa. Książka wprowadza nas w bardziej zaawansowane możliwości tworzenia wirtualnego świata. O’Brien w swojej książce pokazuje nam w jaki sposób tworzyć energooszczędne budynki wykorzystujące panele solarne oraz jak pozyskiwać energię z wiatraków. Uważam, że obie książki Stephena O’Briena są godne uwagi i powinny znaleźć się na półkach każdego miłośnika gry Minecraft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>